جستجو
 

انعقاد تفاهم نامه ميان پارك فناوري آلماتي و واحد اصفهان

در راستاي توسعه فناوري و همكاري هاي دانش بنيان

مشترك مديرعامل و اعضاي هيات مديره پارك علم و فناوري آلماتي قزاقستان با اعضاي هيأت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

مديرعامل پارك علم و فناوري آلماتي قزاقستان ضمن ابراز خرسندي از حضور خود در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: 2 روز در تهران بودم چيزي كه در ايران ديدم رشد در تمام عرصه ها است.

وي با برشمردن قابليت ها و ظرفيت هاي كشور متبوعش اظهار كرد: قزاقستان از نظر گستره جغرافيايي نهمين كشور دنيا و 17 ميليون جمعيت دارد و داراي دو پايتخت جنوبي و شمالي است كه پايتخت جنوبي آن آلماتي است و محور فعاليتهاي اصلي اين كشور كشاورزي است و در زمينه توليد گندم و ساير محصولات فعاليت مي كند ما در زمينه ايجاد انرژي هاي نو آمادگي لازم براي استفاده از تجربيات دانشمندان ايراني را داريم خصوصا انرژي هاي بادي و خورشيدي و از دانشگاه شما دعوت مي كنيم در نمايشگاه فناوري EXPO 2017 حضور داشته باشيد و افتخار مي كنيم كه گروهي از هموطنان ما در ايران زندگي مي كنند و ما ايران را كشور برادر مي دانيم و تنها مرز جدا كننده ما درياي مازندران است مي كنند.

مديرعامل پارك علم و فناوري آلماتي قزاقستان در تشريح فعاليتهاي پارك علم و فناوري آلماتي بيان كرد: اين پارك با 160 هكتار بزرگترين پارك فناوري قزاقستان است كه به سرعت در حال رشد و پيشرفت است و تاكنون 150 شركت دانش بنيان در اين پارك به ثبت رسيده اند كه 45 شركت آن در عرصه هاي توليدي فعاليت دارند و البته در حال حاضر همچنان در حال توسعه و ساخت و سازهاي اين پارك هستيم و با وجود بيش از 20 دانشگاه بزرگ در آلماتي توانسته ايم با همه آنها قرارداد همكاري ببنديم و حتي قصد داريم 2 دانشگاه بزرگ در پارك علم و فناوري آلماتي ايجاد كنيم.

سريك با تأكيد بر اينكه بدون دانش و علم پيشرفتي وجود ندارد افزود: ما امروز از دانشگاه شما (واحد اصفهان)ديدن كرديم كه بسيار زيبا و جالب بود و خواهان مشاركت و همكاري در تمام عرصه ها با اين دانشگاه و در صدد هستيم با اين دانشگاه تفاهم نامه همكاري داشته باشيم و بايد گفت ايجاد اين دانشگاه كار بسيار بزرگي است كه از يك ايده شروع شد و امروز به اين نقطه از پيشرفت رسيده است.

در اين نشست احمدعلي فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با ابراز خوش آمدگويي به هيأت مديره پارك علم و فناوري آلماتي قزاقستان، گفت: خوشبختانه در موضوعات فراواني امكان همكاري ميان اين دانشگاه و پارك فناوري آلماتي وجود دارد، انرژي، كشاورزي، پزشكي، گياهان دارويي، معماري و ... از جمله اين زمينه ها است.

وي با تشريح قابليت هاي علمي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) ابراز نمود: ما مي توانيم دوره هاي 6 ماهه آموزش زبان و ادبيات فارسي را براي پژوهشگران قزاق در اين دانشگاه برگزار كنيم تا بستر ارتباطات بيشتر علمي فراهم گردد.

در اين جلسه كه پيام نجفي معاون پژوهش و فناوري، مهران هودجي معاون آموزشي، فروغ مرتضايي نژاد رييس دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي، سيد علي ناجي رييس دانشكده پرستاري و مامايي، واچيك هايراپطيان رييس دانشكده علوم پايه، مجتبي تيموري منش رييس دانشكده معماري و شهرسازي، محمدعلي عباسيان عضو هيأت علمي گروه برق، محمدمهدي قيصري رئيس پژوهشگاه مركزي، كامران صفوي رئيس مركز رشد واحدهاي فناور، شاهين اقبال سعيد رئيس مركز تحقيقات ترانسژنزيز، عبدالرضا اقتداري مدير پژوهشكده تحقيقات بذر، حضور داشتند هريك بطور جداگانه با تبيين قابليت ها و ظرفيت هاي حوزه تحت مديريت خود، زمينه هاي امكان همكاري مشترك با پارك فناوري قزاقستان را تشريح نمودند. در ادامه از مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه بازديد به عمل آمد.
 

در راستاي توسعه همكاري هاي علمي و تحقيقاتي و افزايش سطح مشاركت هاي علمي و فناورانه در انجام طرح‌ها و برنامه‌هاي مشترك، تفاهم‌نامه همكاري ميان پارك علمي و فناوري آلماتي قزاقستان و دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) به امضاي طرفين رسيد.

در اين تفاهم نامه 5 ماده اي و 30 بندي كه به امضاي سيريك ابوطالبويچ رئيس هيأت مديره و مديرعامل پارك علمي و فناوري آلماتي قزاقستان و احمدعلي فروغي ابري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) رسيده است، طرفين در زمينه توريسم فناوري، واردات و صادرات محصولات دانش بنيان، تبادل دانشجو، پژوهشگر و هيأت علمي، راه اندازي دفتر در مراكز طرفين، راه اندازي نمايشگاههاي مشترك، انجام برنامه هاي مشترك كشاورزي، برگزاري سمينارها و همايش هاي علمي و در حوزه هاي پزشكي، پتروشيمي، گياهان دارويي و... با يكديگر به همكاري خواهند پرداخت.

گفتني است: قزاقستان از نظر گستره جغرافيايي نهمين كشور دنيا و 17 ميليون جمعيت دارد و داراي دو پايتخت جنوبي و شمالي است كه پايتخت جنوبي آن آلماتي است و محور فعاليتهاي اصلي اين كشور كشاورزي است و در زمينه توليد گندم و ساير محصولات فعاليت مي كند.

پارك علم و فناوري آلماتي قزاقستان با 160 هكتار مساحت بزرگترين پارك فناوري قزاقستان است كه به سرعت در حال رشد و پيشرفت است و تاكنون 150 شركت دانش بنيان در اين پارك به ثبت رسيده اند كه 45 شركت آن در عرصه هاي توليدي فعاليت دارند. اين پارك همچنان در حال توسعه و ساخت و سازهاي گسترده بوده و با بيش از 20 دانشگاه بزرگ در آلماتي قرارداد همكاري دارد و در آينده نزديك دو دانشگاه بزرگ در اين پارك راه اندازي خواهد شد.

۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ آبان
سامانه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری معاونت ریاست جمهوری
معاونت فناوری وزارت علوم
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
بنیاد ملی نخبگان
واحد توسعه کارآفرینی و تعاون دانشگاه آزاد خوراسگان
سامانه خرید محصولات

بازديد رياست محترم جمهوري جناب آقاي دكتر روحاني از دستاوردهاي مراكز رشد فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان)

 
  
  
آدرس: اصفهان - خیابان جی شرقی - خیابان ارغوانیه - بلوار دانشگاه - دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان تلفن دفتر مرکز رشد : ۳۵۳۵۴۰۶۹-۰۳۱ و تلفن واحدهای فناوری مستقر ۳۵۳۵۴۰۶۲
Powered by DorsaPortal